Šilokai

Šilokai tikrai skina laurus tarp populiariausių ir mėgiamiausių augalų. Tai lemia labai kuklus jų poreikių spektras, lengvas prisitaikymas net prie skurdesnio dirvožemio ar prastesnių augimo sąlygų ir pan. Net ir ilgiau nepalaisčius vaizdas nenukentės – šilokai džiugins žiedais, įdomiomis lapų formomis ir dekoratyvumu.

Kas yra šilokai? Tai – nereiklūs daugiamečiai augalai, priklausantys storalapinių šeimai. Šilokus galima pažinti iš storų lapų, kuriuose jie kaupia vandenį. Dauguma šilokų apsipila rausvos, baltos ar geltonos spalvų žiedais. Didžioji dauguma šių augalų yra auginami kaip dekoratyviniai, itin tinka apželdinti stogams, šlaitams, jie tiesiog nepamainomi alpinariumuose, taip pat tinka sodinti aplink namą, palei terasą, takelius. Šios gėlės sudaro įstabius derinius su kiliminiais augalais, smilgomis, dekoratyviniais akmenukais bei spalvotu mulčiu.

Šilokai ir jų auginimas


Skiriama net keli šimtai šilokų rūšių! Tad norintys savo kiemui, alpinariumui, namo apželdinimui, kapams ar kitai teritorijai pasirinkti būtent šilokus ir jų kompozicijas, turės labai plačias galimybes. Prie Lietuvoje populiariausių šilokų rūšių galime priskirti geltonais žiedais vasaros pirmoje pusėje džiuginantį aitrųjį šiloką (S. acre L.), birželio–liepos mėnesiais gelsvais žiedais žydinį gajųjį šiloką (S. aizoon L.), žemaūgį, dailiu kilimu besidriekiantį ir birželio–liepos mėnesiais žiedais stebinantį baltažiedį šiloką (S. album L.), taip pat į populiariųjų gretas partenka 10–15 cm aukštį pasiekiantis, žalsvai melsva lapų spalva ir ryškiai rožiniais žiedais išsiskiriantis everso šilokas (S. ewersii Ledeb.), žalios arba melsvai žalios spalvos, smulkučiais lapais ir nuostabiu žydėjimu stebinantis ispaninis šilokas (S. hispanicum L.), dailiu žydėjimu birželio–liepos mėnesiais džiuginantis uolinis šilokas (S. rupestre L.), labai populiarus kaukazinis šilokas (S. spurium M. Bieb.), žydintis baltais, rožiniais arba raudonais žiedais birželio–liepos mėnesiais, didysis šilokas (S. maximum (L.) Suter), žydintis liepos–rugpjūčio mėnesiais šviesiai gelsvais arba žalsvai gelsvais žiedeliais, ir daug kitų.

Šilokų apželdinimas – viena paklausesnių mūsų paslaugų, mat daugelis jaučia simpatijas šiems nereikliems augalams. Patikėkite apželdinimą mūsų komandai ir Jums liks tik malonus, daug laiko nereikalaujantis šilokų auginimas. Bet galite ir tą veiklą perleisti mums – nuolatinė aplinkos priežiūra yra mūsų stiprioji pusė, todėl neabejokite puikiu rezultatu – vaizdai niekad nenuvils.

Kalbant apie tam tikras šilokų savybes verta paminėti, kad dauguma jų puikiai ištveria mūsų klimato žiemas. Norintys auginti šilokus turėtų žinoti, jog bene visi šilokai puikiai auga saulėtose, atvirose bei sausose vietose. Geriausia, jei dirvožemis bus neužmirkstantis, lengvas. Šiems augalams tiks smėlinga, net kiek skurdoka dirva – tokiu atveju šilokai augs mažesni. Jei šilokus įkurdinsite pavėsyje, didelė tikimybė, kad jie ištįs, labiau ims plėstis į šalis, praras jiems būdingą dailų atspalvį.

Trihaus siūlo


Šilokai stogo apželdinimui, taip pat tinka alpinariumui, gėlynui, kiemui, palei namą, terasą, šalia tvoros, šlaitams ir kt. Atsižvelgdami į dirvožemio charakteristiką, augimo sąlygas ir Jūsų poreikius pasiūlysime galimus šilokų variantus Jūsų alpinariumui ar kitam dailiam kampeliui.

Mūsų komanda siūlo stogų apželdinimą šilokų kilimine danga, kurią sudaro skirtingas skaičius (2, 3 rūšių ar kt.) šilokų – ekologiškas, tvarus ir stilingas sprendimas.

Teikiame ne tik apželdinimo, bet ir nuolatinės priežiūros paslaugą. Pastarasis variantas itin patrauklus tiems, kurie nori nuo savų pečių nusimesti daug laiko ir žinių reikalaujančius darbus. Patikėkite tai profesionalų komandai.

Tiesa, atskirai šilokai mūsų asortimente neparduodami – jie mūsų darbo įrankis apželdinimo kontekste.

Apželdinimas šilokais su Trihaus: kodėl verta darbus patikėti mums?


· parinksime jūsų poreikius ir auginimo sąlygas atitinkančias šilokų rūšis;
· apželdinsime tik kokybiškais augalais;
· siūlome ekologišką ir ekonomišką sprendimą – stogų, šlaitų apželdinimą šilokų kilimine danga;
· darbus atliksime itin kruopščiai ir drauge operatyviai;
· ilgametė patirtis leidžia klientams siūlyti tiek paprastus, tiek nestandartinius sprendimus – pagal kiekvieno iš Jūsų poreikius;
· savo komandoje turime apželdinimo, augalų priežiūros specialistų, savo žiniomis padėsiančių realizuoti net pačias įmantriausias idėjas ir sukurti įstabias šilokų kompozicijas tiek tarpusavyje, tiek su kitais augalais.

Šilokų ir apželdinimo paslaugos kainos


Apželdinimo šilokais kaina varijuoja labai plačiame diapazone ir priklauso nuo pasirinktos šilokų rūšies, darbų apimties, kiek objektas nutolęs, koks priėjimas prie objekto, per kiek laiko reikia atlikti darbus, kokie individualūs klientų poreikiai ir kt. Kiekvienu atveju kainą skaičiuojame individualiai.

Svarbu!


Kiekvienas įgyvendinamas projektas yra individualus ir sprendiniai bei jų įgyvendinimas gali būti koreguojami, priklausomai nuo aplinkybių, poreikių bei galimybių.