Kraštovaizdis

Kraštovaizdžio architektūra ir dizainas


Kas yra kraštovaizdis, neretai pavadinamas landšaftu? Kalbant paprastai, tai yra bendras vietovės vaizdas. Jis gali būti natūralus – suformuotas gamtos, arba sukurtas žmogaus.

Kraštovaizdžio dizainas


Skiriami keli kraštovaizdžio stiliai / dizainai:
· Formalus, dar vadinamas oficialiu, dizainas. Vyrauja griežtos linijos, tobulomis galimos pavadinti formos. Augalai nepriekaištingai nugenėti, puoselėjami, susodinti laikantis griežto, tikslaus plano.
· Neformalus dizainas. Toks aplinkos dizainas priešingas aukščiau aprašytam. Dominuoja plastiškos linijos, formos netaisyklingos. Sodinant augalus nesilaikoma simetrijos, o siekiama realizuoti kuo natūralesnio, laisvesnio, laukinio įvaizdžio paveikslą.
· Šiuolaikiškas dizainas. Itin populiarus tarp individualių namų savininkų. Dominuoja įvairūs augalai, mišrios kompozicijos, nebijoma neįprastų formų, šiuolaikiškų, modernių medžiagų.
· Anglų sodo dizainas. Šį dizainą galime traktuoti kaip neformalaus ir formalaus stilių miksą. Tiesa, vienas iš išskirtinių bruožų – taisyklinga, dailiai nukirpta žema gyvatvorė bei daug žalumos.
· Toskanos dizainas. Iš saulėtosios Italijos pietinės dalies kilusio kraštovaizdžio stiliaus funkcija – atkartoti Italijos kaime stūksančio senovinio namo paveikslą. Tad čia neabejotinai svarbus vaidmuo tenka akmenims, plytoms, medinėms sijoms, vijokliniams bei kitiems autentika alsuojantiems augalams, terakotos vazonams bei spalvingiems juose įsikūrusių gėlių žiedams.
· Viduržemio jūros pakrantės dizainas. Į akis krenta medinės sijos, dideli langai, akmeninės namų sienos ir subtili, elegantiška, grakšti augalija.
· Azijos dizainas. Esminis akcentas – rytietiško stiliaus sodai ir su architektūra nepriekaištingai deranti augalija. Stilius labai rafinuotas, subtilus, vyrauja sodrios žalumos ir žiedų kompozicijos.
· Olandiškoji banga. Natūralistinis stilius, kurį kuriant apgalvojama paprasta jo priežiūra. Čia lengvas, grakščias dekoratyvines žoles supa daugiamečiai augalai. Išryškinama augalo forma bei struktūra.

Puoselėjantys savo namų aplinką puikiai žino, kad tinkamai parinktas kraštovaizdžio dizainas leis mėgautis harmoninga ir darnia namus supančia aplinka. Svarstydami, kurį kraštovaizdžio dizainą pasirinkti, atsižvelkite į namo architektūrą, eksterjerą, aplinką už namo ribų.

Kraštovaizdžio dizainerio paslaugos:


· Konsultavimas. Pirmosios konsultacijos metu atliekame kliento teritorijos apžiūrą, atsakome į iškilusius klausimus, aptariame poreikius bei lūkesčius, pateikiame pirmines kraštovaizdžio dizaino idėjas ir preliminarią darbų eigą. Bendradarbiaujant toliau nuolat palaikome ryšius su klientais, konsultuojame ir suteikiame informacijos, siekdami maksimalaus informuotumo.
· Projekto koncepcijos pristatymas. Parengiame projekto koncepciją, apimančią teritorijos skirstymą zonomis, pagrindinius statinius, kelius ir takus, vandens telkinius, esamus ir numatomus želdynus. Šis eskizas leidžia gana realiai įsivaizduoti, kaip atrodys aplinka po mūsų komandos atliktų darbų.
· Kraštovaizdžio projekto parengimas. Parengiame išsamius brėžinius, t.y. numatome augalų veisles, rūšis, jų kiekius ir vietas, pateikiame medžiagų kiekius ir specifikacijas. Užsakovui pageidaujant, pagal parengtą detalų kraštovaizdžio projektą parengiame sąmatą darbų įgyvendinimui.
· Kraštovaizdžio projekte numatytų darbų įgyvendinimas. Atliekame žemės darbus, formuojame reljefą, įrengiame takus, kelius, įgyvendiname lauko apšvietimo sprendimus, įrengiame laistymo sistemas, taip pat įrengiame ruloninę veją, pasirūpiname mažosios architektūros elementais, itin daug mūsų apželdinimo specialistų dėmesio sulaukia teritorijos ar jos dalių apželdinimas augalais ir kiti darbai.
· Bendravimas su medžiagų tiekėjais, pasirūpinimas kokybiškomis medžiagomis.
· Nuolatinis klientų informavimas apie darbų eigą, o įgyvendinus projektą – išsamios informacijos apie aplinkos ir augalų priežiūros ypatumus suteikimas.
· Nuolatinė priežiūra. Tai puikus sprendimas, jei norite efektyviai taupyti savo laiką ir užtikrinti, kad kraštovaizdžiu pasirūpins šios srities specialistai.

Kraštovaizdžio architektūra


Kraštovaizdžio architektūra aktuali ne tik dėl estetinių aspektų, tačiau augantį tokios architektūros poreikį suponuoja ir aktyvi klimato kaita, taip pat besiplečiantys miestai, unikalumo siekis, dar prisideda ir aplinkos tarša bei panašūs veiksniai.

Kaip dirba kraštovaizdžio specialistas? Kraštovaizdžio architektas, t. y. jo veikla, neapsiriboja vien tik namo kiemo ar parko aplinkos kūrimu. Jų veiklos spektras kur kas platesnis ir startuoja iškart už pastato sienų, nepriklausomai nuo to, ar už jų yra individualaus namo kiemas, sodo namelio aplinka, daugiabučių kvartalas ar ištisas parkas. Kraštovaizdžio architektūra apima miestų parkus, žaliąsias zonas, viešąsias erdves, vandens telkinių pakrantes, pritaikytas gyventojų poilsiui, istorinius parkus, daugiabučių kvartalus, gyvenamųjų namų zonas ir t.t.

Kaip jau minėjome, šiandieninio gyvenimo kontekste kraštovaizdžio architektūra remiasi ne tik estetikos principais – didelę įtaką jai daro ir kintantis klimatas, tvarumo svarba, gamtos išteklių išsaugojimo prioritetai ir pan. Klimato kaitos keliami iššūkiai skatina ieškoti modernių, universalių, funkcionalių, itin kūrybiškų sprendimų, kartu išsaugant natūralumą, gamtos sukurtus stebuklus. Kraštovaizdžio architektas, sukaupęs solidų bagažą ekologijos, gamtos, inžinerijos bei architektūros žinių bagažą, geba puikiai su tuo susitvarkyti ir sukurti gražią, estetišką, ekologišką, komfortišką, menišką bei funkcionalią aplinką.

Kraštovaizdžio architektūra su Trihaus: kodėl verta darbus patikėti mums?


· Savo komandoje turime subūrę kraštovaizdžio specialistus, turinčius ilgametę patirtį ir daug vertingų žinių. Tad užtikriname aukštos kokybės paslaugas, klasikinius ar sudėtingesnius sprendimus.
· Nuolat domimės naujovėmis, pažangių šalių ir žinomų kraštovaizdžio architektų pasiekimais, mokomės bei tobulėjame, kad kiekvienam iš Jūsų galėtume pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas.
· Daug dėmesio skiriame klientų informavimui: nuo pat pirmojo susitikimo iki galutinio rezultato.
· Siekiame įgyvendinti net ir pačias sudėtingiausias idėjas – tai iššūkiai mums, leidžiantys dar labiau tobulėti ir pranokti patiems save.
· Patirtis šiame sektoriuje suteikia progą sparčiai prisitaikyti prie pokyčių, identifikuoti galimus niuansus ir profesionaliai parinkti tinkamiausias alternatyvas.
· Mūsų darbe naudojami tik aukštos kokybės želdiniai bei kitos medžiagos.

Kainos


Dažnai sulaukiame klausimų, kiek kainuoja kraštovaizdžio projekto parengimas ir jo įgyvendinimas. Tad atsakome, jog kainų rėžiai patenka į lapai platų diapazoną, kadangi įkainiai priklauso nuo daugybės aspektų, pavyzdžiui, koks tai objektas, kur jis įsikūręs, koks vyrauja reljefas, kokie poreikiai ir lūkesčiai, kokios darbų apimtys, kokie augalai ir kitos medžiagos bus naudojami, koks priėjimas prie objekto, kiek specialistų dirbs ir t.t. Kiekvienu atveju kaina nustatoma individualiai.