Kraštovaizdžio tvarkymas

Kraštovaizdis yra reikšminga mus supančios aplinkos sudedamoji dalis. Nors jis gali būti gamtinis, sukultūrintas ar tobulas gamtos procesų ir žmogaus rankų miksas, tačiau jis puikiai parodo, koks natūralių gamtoje vykstančių procesų ir žmogaus ūkinės veiklos samplaikos rezultatas.

Kraštovaizdis yra svarbus socialiniame, ekologijos, kultūros, aplinkos kontekste. Taip pat tai skiriamasis tam tikros teritorijos bruožas. Jis apima miestus bei kaimus, vandenis, miškus, laukus, išteklius ir kitus elementus.

Matyti, jog kraštovaizdžio svarba akcentuojama plačiame kontekste, o jo funkcijų sąrašas solidus. Tai pagrindžia, kodėl jam privalu skirti dėmesio, puoselėti, rūpintis ir tvarkyti.

Kraštovaizdžio tvarkymas apibūdinamas kaip veikla, kurią atliekant atsižvelgiama į darnios plėtros perspektyvas, taip pat kuria siekiama užtikrinti nuolatinę ir nenutrūkstamą kraštovaizdžio priežiūrą, siekiant tinkamai reaguoti į pokyčius, sukeliamus aplinkos, ekonominių ir socialinių raidos procesų.

Kraštovaizdžio tvarkymo darbai


Kraštovaizdžio tvarkymo darbus atliekame pagal su klientu suderintą kraštovaizdžio projektą ar atskirą bendrą susitarimą. Mūsų paslaugų spektras labai platus:
· Žemės darbai: senos velėnos nuėmimas, kasimas, jei reikia, pasirūpiname nauju grunto sluoksniu ir kt.;
· Reljefo formavimas: kalvelių nuėmimas arba, atvirkščiai, suformavimas, lyginimas, šlaito mažinimas ir kt.;
· Kelių, takų įrengimas: tai gali būti plytelių, trinkelių, skaldos ar kitokie takeliai ir keliukai;
· Lauko apšvietimo sprendimų įgyvendinimas: takų, dekoratyvinių sodo augalų apšvietimas, atskirų kiemo zonų, įėjimo apšvietimas ir kt.;
· Laistymo sistemų įrengimas, priklausomai nuo poreikių – gali būti visam sklypui arba atskiroms zonoms, augalų grupėms;
· Ruloninės vejos įrengimas – pasirūpinsime, kad Jūsų kiemą papuoštų daili, tvarkinga, lengvai prižiūrima ir reprezentatyvi veja;
· Apželdinimas: želdinių parinkimas, sodinimas ir kt.;
· Kraštovaizdžio priežiūra: tęstinė paslauga, garantuojanti, kad kraštovaizdis nepraras reprezentatyvumo. Kraštovaizdžio tvarkymas gali būti vienkartinis arba daugkartinis, t. y. nuolatinė priežiūra.

Vienkartiniai tvarkymo darbai


Kraštovaizdžio planas ir jo įgyvendinimas yra viena iš gražios aplinkos stotelių. Įrengimas yra pradinis taškas, ties kuriuo, jei norime gražaus vaizdo nuolat, procesas tikrai nesibaigia. Iš vienkartinių darbų greičiausiai populiarumo laurai atitenka apželdinimui ir želdinių priežiūrai. Kodėl? Nes suformuotas reljefas nekinta arba kinta labai minimaliai, įrengti takeliai bei takai taip pat išlaiko savo formą ir reprezentatyvumą (dažniau priežiūros prireikia trinkelių takeliams), apšvietimo sprendimai, jei įrengti kokybiškai, taip pat džiugina bei atlieka savo funkciją ilgalaikėje perspektyvoje, o štai augalai yra gyvi, jie auga, keičiasi, vysta, veši, keičia formą.

Nuolatinis tvarkymas – priežiūra


Dažnai tenka išgirsti klausimus: „Kodėl pasodintas augalas nudžiūvo?“ arba „Kodėl augalai neauga taip, kaip tikėjomės?“ Taigi, atsakymas paprastas – augalai keičiasi priklausomai nuo metų laiko, jie auga, vysta ir vėl atželia, o apie kiekvieną augalą reikia turėtų atitinkamų žinių, todėl išlaikyti reprezentatyvumą nesant specialistu yra sudėtinga misija.

Vienas iš esminių gražios bei tvarkingos aplinkos rodiklių yra nuolatinė priežiūra. Jei Jums tokia paslauga aktuali, mūsų komanda pasirengusi bendradarbiauti.

Kraštovaizdžio tvarkymas su Trihaus: kodėl verta darbus patikėti mums?


· Mūsų komandoje esantys kraštovaizdžio specialistai didžiuojasi ilgamete patirtimi ir sukauptu vertingų žinių bagažu – tai užtikrina aukštos kokybės paslaugas ir sprendimus bet kokiose situacijose.
· Nuolatinis tobulėjimas leidžia klientams pasiūlyti inovatyvių idėjų, įgyvendinti net itin sudėtingas.
· Įsiklausome į klientų poreikius ir lūkesčius.
· Mėgstame iššūkius, todėl realizuojame net itin sudėtingas vizijas.
· Ilgametė patirtis leidžia prisitaikyti prie pokyčių, numatyti rizikas, žinoti galimus niuansus ir operatyviai reaguoti į pokyčius.
· Naudojame tik aukštos kokybės medžiagas ir želdinius.
· Darbus atliekame Vilniuje, Kaune ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste.

Kraštovaizdžio tvarkymo kainos


Kraštovaizdžio sutvarkymas kiekvienu atveju yra individualus, todėl skirtingos ir šios paslaugos kainos. Jas lemia objekto ypatumai, atstumas iki jo, kokios darbų apimtys ir konkretūs darbai reikalingi, kokios tvarkymo zonos, kiek specialistų dirbs, kiek laiko užtruks ir pan.

Svarbu!


Kiekvienas įgyvendinamas projektas yra individualus ir sprendiniai bei jų įgyvendinimas gali būti koreguojami, priklausomai nuo aplinkybių, poreikių bei galimybių.