Apželdinimas

Aplinkos apželdinimas


Aplinkos apželdinimas suteikia neaprėpiamas galimybes namo, sodo namelio, sodybos ar bet kokios kitos paskirties statiniui suteikti norimą „rūbą“. Juk aplinka itin svariai prisideda prie įvaizdžio formavimo. Tad aplinkos želdinimas atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir praktinę – padeda paslėpti šulinių dangčius, drenažą, nereprezentatyvias kiemo dalis, atskirti kiemo zonas ir pan.

Tiesa, norint dailaus, stilingo vaizdo, verta pasitelkti žinias, įgūdžius bei patirtį, nes apželdinant svarbu vertinti itin daug aspektų: augalų suderinamumas tarpusavyje, poreikiai dirvai, žydėjimo trukmė, koloritas skirtingu augimo laikotarpiu, įnoringumas ir t.t. Ne mažiau reikšmingas ir nuolatinis aplinkos tvarkymas. Štai kodėl daugelis norėdami įspūdingo rezultato į pagalbą pasitelkia apželdinimo srities specialistus.

Apželdinimo darbai


Aplinkos apželdinimo darbai aktualūs ne tik individualiems namams, bet ir daugiabučiams, komercinės, viešosios ar kitos paskirties pastatams, taip pat sparčiai populiarėja sodybų, sodo namelių aplinkos apželdinimo paslaugos, nes žmonės vis labiau įvertina specialistų indėlį apželdinimo kontekste.

Be visos statinį supančios aplinkos gali būti pasirenkamos atskiros zonos, kurios bus apželdintos augalais, pavyzdžiui, šlaito apželdinimas, kieme esančio baseinėlio ar tvenkinio apželdinimas, tam tikros teritorijos apželdinimas, tvorų apželdinimas, balkono, terasos, įėjimo į namus ar įvažiavimo į kiemą apželdinimo darbai. Labai populiarus vejos apželdinimas, kadangi patiems sukurti tobulą, vešlų vejos kilimą yra gana sudėtinga misija. Mėgstantys modernius sprendimus vis dažniau atsigręžia į vertikalaus apželdinimo reprezentatyvumą ir praktinį aspektą.

Kokie augalai naudojami apželdinant teritoriją ar atskiras jos zonas, priklauso nuo dirvos savybių, saulės šviesos, augalų poreikių, klientų lūkesčių ir daugelio kitų aspektų. Puiku tai, kad šiandien rinkoje turime itin platų augalų pasirinkimą (žydintys ir nežydintys, žaliuojantys, dekoratyviniai, mėgstantys saulės šviesą, galintys augti šešėlyje, laipiojantys, besidriekiantys žeme ir t.t.), todėl ir galimybių laukas neįtikėtinai didelis. „Trihaus“ komanda parenka augalus ir jų kombinacijas, atsižvelgdama į visus įtakos turinčius veiksnius.

Apželdinimo darbai gali būti skirstomi į kiemo apželdinimą, vertikalų apželdinimą, sodo apželdinimą ir kitas sudėtines aplinkos apželdinimo dalis.

Kiemo apželdinimas


Kiemo apželdinimo sprendimus lemia supanti aplinka. Šiame kontekste svarbu išskirti vidinį kiemą. Jo dydis, pagrindas, namo fasadas pasufleruos, ar labiau tiks vazonuose auginami augalai, ar grunte įrengti nedideli gėlynai. Jei gyvenamojo namo vidinis kiemas erdvesnis, yra vejos plotas, tuomet puikiai atrodys dekoratyvinių augalų kompozicijos, nedidelis baseinėlis ar fontanas, paukščių girdykla. Dekoratyviniams augalams tikslinga parinkti dailų apšvietimą.

Kiemo apželdinimas sudėtingesnis, jei kiemas erdvus, nes paprastai tada jame norima sutalpinti kelias zonas, pavyzdžiui, poilsio zoną, vaikų žaidimų zoną, sodelį, daržą, taip pat turėti reprezentatyvią erdvę su baseinėliu ar net tvenkinuku. Šiuo atveju augalai ne tik pagyvins aplinką, suteiks jai reprezentatyvumo, tačiau gali padėti tas atskira zonas subtiliai ir stilingai atskirti.

Mažam kiemui rinkitės vazonuose auginamus augalus – juos galėsite perkelti į kitas vietas pagal poreikius.

Šlaito apželdinimas


Šlaito apželdinimui populiariausi besidriekiantys, šliaužiantys augalai – gali būti žydintys arba nežydintys. Priklausomai nuo šlaito nuolydžio, gali prireikti jį papildomai sutvirtinti, rinktis specialius vejos ar kitų augalų sėjimo metodus, užtikrinsiančius, kad augalai ant šlaito augs stabiliai.

Stataus šlaito apželdinimui geriau rinktis didesnes šaknų sistemas turinčius augalus, taip pat tuos, kurie nėra labai įnoringi augimo sąlygoms bei dirvožemiui. Šiuos kriterijus puikiai atitiks katžolės, šaltalankiai, veigelės, vaistučiai, notros, čiobreliai, astilbės, daugelio mėgiamos kalninės pušelės, lanksvos ir daug kitų.

Tvenkinio apželdinimas


Tvenkinio šlaitų apželdinimas kaip reikiant pakeičia vandens telkinio įvaizdį. Čia reikia rinktis drėgmę mėgstančius augalus, taip pat tuos, kurie į vandenį nemes daug lapų, sėklų, vaisių.

Šalia tvenkinio ar vandenyje puikiai jausis agarai, baliniai ajerai, skėtiniai bėžiai, gyslotiniai dumblialaiškiai, lūgnės, meldai, nendrės, vandens lelijos, trilapiai puplaiškiai, pelkinės purienos, vingiorykštės, viksvos, japoninės raktažolės, melvenės, raudoklės, sidabriniai vilkdalgiai ir daug kitų.

Baseinėlio, baseino apželdinimas


Baseinėlis kieme yra gyvybės šaltinis, o šalia jo augantys augalai vaizdą dar labiau pagyvina, suteikia spalvų, dailių atspindžių, šlamesio. Rinkitės augalus visam perimetrui ar jo daliai, derinkite su akmenų kompozicijomis. Šalia baseino puikiai atrodys ir augs drėgmės mėgėjai. Tačiau nesirinkite tų, kurie lapais, sėklomis ar vaisiai terštų baseinėlio vandenį.

Didesnio baseino apželdinimui labai tiks viendienės, vilkdalgiai, gaisrenos, ajerai, viksvos, melsvės ir kt. Mažam baseinėliui rinkitės pažeme besidriekiančius augalus, kurie neužgožtų vandens.

Sodo apželdinimas


Mažam sodui nereikėtų rinktis itin aukštų medžių, nes vizualiai jie labai sumažins erdvę, be to, sode bus daug šešėlio. Mažų erdvių sodui labai geras sprendimas yra koloniniai augalai – tiek vaismedžiai, tie vaiskrūmiai. Jie kompaktiški, neužima daug ploto. Tikslinga pagal šeimos narių skaičių paskaičiuoti, kiek kokių vaismedžių, vaiskrūmių sodinti. Taip pat apželdinant reikia įvertinti, koks dirvožemis vyrauja ir, jei reikia, jį pagerinti. Parenkant vietas sodo augalams labai svarbu atsižvelgti į metamus šešėlius, iš kurios pusės šviečia saulė, kiek laiko būna saulės apšviestas tam tikras sodo plotas, kokio dydžio bus suaugę medžiai ar krūmai ir pan.

Po sodo medžiais galima auginti nedidelę šaknų sistemą turinčias ir pavėsio nebijančias gėles, prieskoninius augalus.

Balkono apželdinimas


Balkono apželdinimas priklauso nuo kuriamo stiliaus ir to, ar norite žydinčio balkono, ar egzotika alsuojančio, ar dar kitokio. Galima rinktis masyvesnius augalus, auginamus vazonuose, žydinčius – loveliuose ar krepšeliuose. Puikiai atrodo ir laipiojantys augalai. Renkantis augalus reikia atsižvelgti į balkono apdailą, kiek jis gauna saulės šviesos.

Apželdinimas aplink terasą


Aplink terasas dažnai išvysime vieną kitą tują, kalnines pušeles, buksmedžius ir žydinčias vienmetes. Tačiau apželdinimas prie terasos gali dovanoti ir visai kitokių sprendimų. Norite šiek tiek privatumo? Sodinkite aukštesniu augalus – puikiai tiks astilbės, astrai, miskantai. Norite romantiškos aplinkos? Aplink terasą įkurdinkite rožes, katžoles, bijūnus, flioksus, gubojas. Aktuali lengva priežiūra? Sodinkite neįnoringus, dailius augalus, pavyzdžiui, šilokus, kraujalakes, monardas, ežiuoles, medetkas.

Vertikalus apželdinimas


Vertikalus apželdinimas pasirenkamas, kai domina originalios, modernios idėjos, taip pat tada, kai yra poreikis taupyti vietą ar tiesiog norite stilingų idėjų įgyvendinimo. Šis apželdinimo tipas pasirenkamas namų fasadams (prie namo sienos), terasoms, balkonams, pergolėms, arkoms, prie tvoros ir kt.

Vertikaliam apželdinimui tinka vijoklinės gėlės, lianos, vynuogės, taip pat ir vaiskrūmiai ar vaismedžiai.

Toks apželdinimas tinka tvoros, patvoriams. Tvorų apželdinimas dažniausiai taikomas medinėms, metalinėms, vielos tinklo tvoroms. Populiarumo laurus šiame kontekste skina vijokliniai augalai, pavyzdžiui, itin mėgiamos raganės, laipiojančios rožės, gebenės, vynvyčiai, apyniai ir pan. Dviguba nauda, jei palei tvorą apželdinimui pasirenkami uogas dovanojantys vijokliniai augalai, pavyzdžiui vynuogės, kininiai citrinvyčiai.

Domina patvorių apželdinimas? Patvoriuose puikiai auga melsvės, taip pat jei norisi spalvų sodinamos viendienės, medetkos, nasturtės, vilkdalgiai, katžolės, levandos ar kiti augalai. Siekiantys privatumo patvoriui renkasi tujas, kuriuos po kurio laiko sukuria patikimą apsaugą nuo pašalinių akių. Tokia gyvatvorė tampa antrąja tvora.

Dar vienas vertikalaus apželdinimo tipas – namo apželdinimas. Jis ir jo sprendimai priklauso nuo Jūsų poreikių, namo eksterjero, bendros aplinkos koncepcijos ir daugelio kitų veiksnių. Neretas šiandien susižavi stogo apželdinimu. Jei ir Jūs turite tokių norų, pasikliaukite profesionalais.

Galimas vertikalus namo sienų apželdinimas. Dažniausiai tam pasitelkiami laipiojantys augalai. Tiesa, svarbu pasirūpinti, kad jie nedarytų neigiamos įtakos namo fasadui ir pagal koloritą derėtų prie eksterjero spalvų paletės, medžiagų ir tekstūrų. Individualių namų apželdinimas galimas ir su vazonais, taip pat aplink namą sodinant žydinčius ar žaliuojančius augalus.

Įėjimo, įvažiavimo apželdinimas


Įėjimo į namus bei įvažiuojamosios kiemo dalies apželdinimas priklauso nuo teritorijos dydžio, namo fasado, kitų aplink augančių augalų. Įvažiavimai dažnai apsodinami pušimis ir kitais spygliuočiais, tujomis, vienmetėmis gėlėmis, smilgomis, buksmedžiais su akmenimis.

Įėjimo apželdinimas gali būti labai įvairus, tad mūsų komanda parenka geriausius sprendimus, atsižvelgdama į daug niuansų. Modernus stilius bus puikiai įgyvendintas su aukštais vazonais ir spygliuočiais; vintažinis stilius – su moliniais vazonais ir begonijomis; romantiškas – su šalia įėjimo besibūriuojančiais levandų kupsteliais; natūralus – su kiliminiais augalais, smilgomis; angliškas stilius – su rožėmis; dekoratyvinis – su hortenzijomis, rododendrais, egzotiškais augalais; minimalistinis – su nedidele įvairove; gamtinis – su laukų, natūraliai gamtoje augančiais augalais.

Visgi geriausia pasikliauti specialistais, nes variantų yra labai daug, todėl riba tarp stiliaus ir beskonybės labai plona.

Vejos įrengimas apželdinimas


Tanki, sodriai žalia, minkštutėlė veja yra daugelio namų savininkų svajonė. Norint tokią turėti reikia įdėti nemažai triūso, pradedant gerų sėklų pasirinkimu ir baigiant taisyklingu sodinimu. Tačiau, tiesą sakant, tai toli gražu ne pabaiga, nes veja reikalauja nuolatinės priežiūros – ją reikia aeruoti, atsėti, šukuoti, tręšti, pjauti, laistyti.

Mūsų komanda gali pasirūpinti ne tik reprezentatyvaus Jūsų žaliojo kilimo įrengimu, bet ir periodiška jos priežiūra ir tinkamų augalų parinkimu, kurie vejai suteiks spalvų, o aplinkai papildomo dekoratyvumo.

Sodybų apželdinimas


Gamtos apsuptyje esanti sodyba ir jos aplinka turi įsilieti į supančią aplinką. Tad planuodami apželdinimo viziją įvertinkite, ar sodyba yra šalia miško, vandens telkinio, o galbūt tai vienkiemis ar, atvirkščiai, tarp kitų sodybų įsispraudęs statinys. Apželdinimo sprendimai turėtų harmoningai derėti su gamta ir supančia aplinka.

Apželdinimo paslaugos:


· kiemų, sodų, sodybų, namų, miesto apželdinimas;
· šlaitų apželdinimas;
· tvenkinių, baseinų, baseinėlių ir kitų vandens telkinių apželdinimas;
· balkonų ir terasų apželdinimas;
· vertikalus apželdinimas;
· įėjimo į namus, įvažiavimo į kiemą apželdinimas;
· ruloninės vejos įrengimas.
Apželdinimas apima ruloninių vejų įrengimą, gėlynų, alpinariumų įrengimą, medžių, krūmų, dekoratyvinių ir kitų augalų sodinimą ir kt.

Teikiame nuolatinės priežiūros paslaugą pagal atskirą susitarimą su klientu.

Modernus apželdinimas su Trihaus: kodėl verta darbus patikėti mums?


· patirtis apželdinimo sektoriuje leidžia pasiūlyti individualius sprendimus: nuo kuklių, klasikinių iki itin išraiškingų ir originalių;
· kiekvienam užtikriname aukštą paslaugų kokybę;
· lūkesčius pranokstantys rezultatai – mūsų siekis realizuojant kiekvieną projektą;
· bendradarbiavimas su klientais ir jų poreikių išaiškinimas leidžia dirbti sistemingai ir nenukrypti nuo kertinių uždavinių;
· esame profesionalų komanda, turinti solidų žinių, įgūdžių ir patirties bagažą, todėl įgyvendinsime net pačius netikėčiausius Jūsų užmojus;
· geriausiai mūsų kompetencijas iliustruoja jau atlikti ir klientų puikiai vertinami apželdinimo darbai.

Apželdinimas Lietuvoje ir užsienyje


Mūsų komanda dirba visoje Lietuvoje, todėl nepriklausomai nuo to, ar tobulos aplinkos apželdinimo idėja domina Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje, Klaipėdoje, Alytuje ar bet kuriame kitame mieste, mes atvyksime ir realizuosime svajonę. Negana to, apželdinimo paslaugas galime teikti ir užsienyje.

Apželdinimo kainos


Apželdinimo kainos kiekvienu atveju skaičiuojamos individualiai, nes kinta priklausomai nuo daugelio aspektų, pavyzdžiui, koks objektas apželdinamas, koks atstumas iki objekto, koks priėjimas, koks apželdinimo plotas, konkretūs klientų poreikiai, reikalingi želdynai, darbų trukmė ir daug kitų veiksnių.

Svarbu!


Kiekvienas įgyvendinamas projektas yra individualus ir sprendiniai bei jų įgyvendinimas gali būti koreguojami, priklausomai nuo aplinkybių, poreikių bei galimybių.